Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Kamienie bazaltowe podgrzewane są w specjalnie do tego przeznaczonych podgrzewaczach. Największe kamienie używane są do masażu tułowia, a mniejsze umieszcza się między palcami stóp i rąk oraz na twarzy. Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, która bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale też łatwo oddaje je ciału.

Przyjemne ciepło podczas zabiegu pomaga w przekazywaniu energii przy jej niedoborze albo w absorbowaniu nadmiaru nagromadzonej energii w chorej części ciała. Efektem masażu gorącymi kamieniami jest niesamowite odprężenie, relaks, wewnętrzna równowaga, rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia.

Zabieg jest szczególnie polecany osobom narażonym na stres, niespokojnym, przygnębionym, mającym bóle mięśniowe. Działa kojąco na zmysły, reguluje strefę emocjonalną, łagodzi napięcia mięśni, poprawia pracę narządów wewnętrznych, pobudza mikro-krążenie krwi, likwiduje stres i niepokój, dostarcza siły i odporności.

Przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami:

– ciąża,

– żylaki kończyn dolnych,

– nadciśnienie,

– choroby skóry,

– otwarte rany skóry,

– nowotwory,

– choroby serca.