Karboksyterapia

Na czym polega karboksyterapia?

Karboksyterapia to kontrolowane podawanie dwutlenku węgla w sposób śródskórny lub podskórny dzięki urządzeniu dawkującemu odpowiednią ilość gazu. Gaz jest podawany przy użyciu pistoletu. Dzięki jego budowie nie ma możliwości podania nieodpowiedniej ilości gazu, jak i zbyt głębokiego wkłucia. Dawka jest ściśle kontrolowana dzięki czemu zabieg jest komfortowy i bezpieczny dla pacjenta. W ciągu 7 dni po zabiegu karboksyterapii następuje wzmożona cyrkulacja tlenu w miejscach aplikacji. Prowadzi to do polepszenia mikrokrążenia i zwiększenia drenażu limfatycznego. Po aplikacji gaz wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny jako produkt wymiany gazowej. Podczas zabiegu ilość podanego dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu wytwarzanego w organizmie podczas wysiłku fizycznego.

Karboksyterapia to obecnie najskuteczniejsza metoda redukująca cellulit i rozstępy. Dwutlenek węgla rozbija złogi tłuszczowe, opóźnia procesy starzenia poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny odpowiadające za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny. Dzięki lepszemu mikrokrążeniu skóra bogatsza jest w tlen i substancje odżywcze. Jest to także idealny zabieg na wmocnienie cebulek włosowych i zmniejszenie wypadania włosów.

mezoterapia-mesalyse-karboksyterapia

Jakie okolice można poddać zabiegu karboksyterapii ?

  • owłosiona skóra głowy – wzmocnienie cebulek włosów i zapobieganie ich wypadaniu,
  • skóra pod oczami – redukcja cieni pod oczami, worków i wałeczków tłuszczowych pod oczami, pogrubienie naskórka i redukcja zmarszczek,
  • skóra twarzy, szyi i dekoltu – poprawa elastyczności, redukcja zmarszczek, pobudzenie syntezy kolagenu, polepszenie mikrokrążenia,
  • podbródek – redukcja tkanki tłuszczowej, pobudzenie produkcji kolagenu,
  • brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki, ramiona – redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu, redukcja zwiotczeń skóry np. po ciąży lub po utracie masy ciała, poprawa kolorytu,
  • dłonie – regeneracja skóry, poprawa kolorytu,
  • blizny i rozstępy – regeneracja tkanek, redukcja widoczności defektów.

 

Jak karboksyterapia wpływa na ciemne cienie pod oczami?

Ciemne cienie pod oczami na dolnej powiece są rezultatem zaburzenia krążenia krwi w tych obszarach. Kapilary sieci dolnych powiek mogą stać się zatłoczone z różnych powodów. Powolny przepływ krwi daje podstawę do gromadzenia się krwi w tym obszarze, która przez cienką skórę dolnej powieki jest widoczna, jako ciemne cienie pod oczami. Dotlenienie tych obszarów pobudza komórki oraz prowadzi do powstania nowych, które odmładzają skórę nadając jej zdrowy wygląd. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, dzięki czemu krew jest odprowadzana z obszaru zabiegu przez co prowadzi do redukcji cieni pod oczami.

cieniepod-oczami-przed-i-po-5-zabiegach-karboksyterapia-mesalyse

 Przed i po 5 zabiegach

Jak karboksyterapia wpływa na redukcję lokalnej otyłości?

Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe urazem ciśnieniowym. Ponadto uszkodzenie i rozpuszczenie komórek tłuszczowych spowodowane jest działalnością kwasu węglowego, w który przekształca się w organizmie z dwutlenku węgla. CO2 prowadzi do dylatacji (rozszerzenia) naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie gaz jest aplikowany. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze. Dzięki czemu dochodzi do wzmożonego dotlenienia warstw skóry i zniszczenia ścian adipocytów, które to magazynują tłuszcze. Tym samym zwiększone zostają możliwości lipolizy, czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydu w tkance tłuszczowej. Rozkład ten prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu te z kolei uwolnione są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek (z wyłączeniem mózgu i erytrocytów). Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane, jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody. W rezultacie skóra jest napięta i odżywiona przy jednoczesnej redukcji komórek tłuszczowych.

zwalczanie-otylosci-mesalyse-karboksyterapia-brzuch

 Przed i po 3 zabiegach

Jak karboksyterapia wpływa na redukcję cellulitu?

Cellulit najczęściej powodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Przemodelowanie skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu. Włókna kolagenowe ulęgają kurczeniu, wznowieniu ulega mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona i sprężysta. Karboksyterapia jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki kompleksowemu działaniu terapii, jest to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu.

redukcja-celulitu-nogi-i-posladki-karboksyterapia

 Przed i po 2 zabiegach

Jak karboksyterapia działa na blizny i rozstępy?

Skuteczność karboksyterapii w eliminacji blizn i rozstępów jest przełomowa. Wcześniej nieestetyczne blizny, można było zredukować tylko za sprawą inwazyjnych przeszczepów skórnych. Dzięki karboksyterapii proces usuwania blizn zachodzi stopniowo a skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniową blizny, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu. Podobnie jest w przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępów zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Redukcja blizn i rozstępów jest trwała.

blizny-rozstepy-karboksyterapia-debica

 Przed i po 4 zabiegach

Jaki jest wpływ karboksyterapii na ograniczenie wypadania włosów i łysienie?

Poprawa mikrokrążenia, następuje w sposób optymalny dla obszaru skóry głowy z uwagi na budowę naczyń i ukrwienie w tym obszarze. Tworzenie się nowych drobnych naczyń krwionośnych oraz poszerzenie i udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych, prowadzi do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem i przerzedzeniem włosów. Po serii zabiegów włosy odzyskują swoją gęstość i zatrzymuje się ich wypadanie. Już po pierwszych zabiegach włosy są wyraźnie mocniejsze, gładsze i lśniące. Innowacją jest możliwość przeprowadzenia zabiegu na skórę głowy szybko i bezpiecznie. Urządzenie zostało opracowane w taki sposób, aby wydawało optymalną dla zabiegu dawkę gazu. Dzięki temu terapia nawet w trudno dostępnych obszarach jest skuteczna i bezbolesna.

wypadanie-włosów-po-10-zabiegach-karboksyterapia

 Przed i po 10 zabiegach

Ile zabiegów należy wykonać?

Liczba zabiegów uzależniona jest od okolicy zabiegowej i celów kuracji. Seria to zazwyczaj od 6-10 zabiegów zazwyczaj raz w tygodniu. Czas zabiegu to 5-40 minut.

 

Jakim urządzeniem wykonywany jest zabieg?
Karboksyterapia w naszym gabinecie wykonywana jest urządzeniem MESALYSE. Urządzenie MESALYSE w porównaniu do innych sprzętów tego typu, wykazuje najniższą odczuwalność zabiegu. W MESALYSE zoptymalizowano kluczowe parametry zabiegu, mające wpływ na skuteczność zabiegu i odczucia pacjenta.

 

Czy zabieg jest bezpieczny?
Wszystkie elementy mające kontakt ze skórą pacjenta są jednorazowe. Urządzenie jest zgodne z normami ISO 9001, ISO 13485, EN 60601-1-2 oraz posiada oznakowania CE.

 

Jakie są przeciwwskazania są zabiegu?
– ciąża,
– niewydolność serca,
– niewydolność płuc,
– niewydolność nerek,
– nowotwory,
– zapalenie żył.